جرثقیل برجی چیست ؟

جرثقیل برجی چیست ؟

جرثقیل برجی چیست ؟

جرثقیل برجی چیست

تحقیق جرثقیل برجی یا تاور کرین tower crane ، همه چیز در مودر تاورکرین ، تعریف تاور کرین ، اجزای تاور کرین ، نصب تاور کرین ، گارانتی تاور کرین ، خرید و فروش جرثقیل برجی را در مقالات جرثقیل برجی مورد بررسی قرار خواهیم داد. در این مقاله به معرفی و بررسی جرثقیل برجی یا تاورکرین خواهیم پرداخت.

تعریف تاور کرین

جرثقیل برجی یا تاور کرین در واقع سازه ای  است که معمولاً در کنار ساختمان های در حال ساخت یا سایر پروژه های عمرانی قرار میگیرد  و شامل یک پایه یا برج ، یک بازو ، اطاقک فرمان ، وزنه برای حفظ تعادل ، قلاب ، کابل ، قرقره و … میباشد.

تاورکرین (جرثقیل برجی ، tower crane ) اسامی مختص این ماشین میباشد یکی از مهمترین و کارآمد ترین ماشین در بخش برج سازی ،راه سازی ،سد سازی ،و اصولا در هر پروژه که نیاز به جابجایی های گسترده ووسیع اجسام در یک فضای مشخص  با تسلط کامل ومانور ۳۶۰درجه بر روی پروژه از بالا می باشد.

اینها نوع مدرنی از جرثقیل ها هستند که به شکل ترازو ساخته می شوند. در مواقعی که این نوع جرثقیل را روی زمین نصب می کنند، بهترین ترکیب از نظر ارتفاع و ظرفیت بلند کردن اجسام به دست می آید. بیشترین کاربرد این نوع از جرثقیل ها در مورد ساختن ساختمان های بلند است.

با استفاده از جرثقیل ۱۶۰ تن می توان این مدل جرثقیل رو مونتاژ یا دمونتاژ کرد .

نصب تاور کرین

برای ثابت نصب کردن انها لازم است پایه تثبیت یا انکر مخصوص به خود را در بتون جای دهند و قطعات تاور کرین بر روی انها گنجانده شود برای به حرکت در آوردن تاور کرین بر روی زمین باید قابلیت حرکت را داشته باشد ،طبق کاتالوگ سازنده و دارای کالسکه یا بوژی باشد که قابل حرکت بر روی ریل میشود.

انواع جرثقیل برجی

درمجموع جرثقیل برجی،تاور کرین، tower craneبه دو نوع تقسیم میشوندوآنها نیز در مدلهای گوناگونی هستند :

  1. تاورکرین خودنصب شونده
  2. جرثقیل برجی
  3. تاورکرین کمک نصب شونده.

تاورکرین خودنصب شونده

این گونه ماشین آلات طوری طراحی شده اند که به آسانی وبه سرعت حمل و نقل وحتی نصب میشوند، که به دو نوع ۱ خود کششی و ۲ کمک کششی هستند.

تاور کرین کمک نصب شونده

این گونه ماشین آلات معمولا بزرگتر با ظرفیت بلند کردن اجسام بزرگترهستند،آنهاتوسط قطعات ارتفاعی مخصوص به خود ارتقاء میابند و دارای دو مدل کلی ازقبیل :

  1. تاورکرین کمک نصب شونده ثلیبی
  2. تاورکرین کمک نصب شونده بوم خشک

یک پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط